Skip to content
Pagrindinis » Skauda nugaros dešinę pusę

Skauda nugaros dešinę pusę

Skausmas nugaros dešinėje pusėje yra viena dažniausių problemų, su kuriomis susiduria daugelis žmonių. Šis skausmas gali būti tiek lengvas, tiek intensyvus, tačiau jo priežastys gali būti įvairios. Šiame straipsnyje nagrinėsime galimas skausmo priežastis, simptomus, gydymo būdus bei prevencines priemones.

Neilgalaikės skausmo priežastys

Raumenų pertempimas

Raumenų pertempimas gali įvykti dėl sunkių fizinių darbų, nepatogios laikysenos ar staigių judesių. Dažniausiai tai atsitinka žmonėms, kurie dirba fizinį darbą arba sportininkams, kurie netinkamai atliko pratimus. Raumenų įtempimai gali sukelti skausmą nugaros dešinėje pusėje, kuris gali būti juntamas tik fizinio krūvio metu arba nuolatos.

Įgimtos stuburo problemos

Kai kurios žmonių stuburo ydos, tokios kaip skoliozė ar kifozė, gali sukelti skausmus nugaros dešinėje pusėje. Šios būklės gali paveikti nugaros raumenis bei stuburo sąnarius, o dėl to gali atsirasti diskomfortas ir skausmas.

Dėl lėtinių ligų sukeltas skausmas

Stuburo išvarža

Stuburo išvarža yra viena iš dažniausių lėtinių nugaros skausmo priežasčių. Ji atsiranda, kai tarpslanksteliniai diskai susidėvėjo arba pažeisti, dėl ko slanksteliai gali spausti nervus. Stuburo išvarža gali sukelti stiprų skausmą nugaros dešinėje pusėje, taip pat gali plisti į koją.

Šlapimo takų infekcijos

Šlapimo takų infekcijos gali sukelti skausmą nugaros dešinėje pusėje, ypač jei infekcija paveikė inkstus. Simptomai gali apimti karščiavimą, šaltkrėtį ir skausmą šlapinantis. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta teisinga diagnozė ir gydymas.

Simptomai ir diagnostika

Pasireiškiančių simptomų įvertinimas

Skausmas nugaros dešinėje pusėje gali pasireikšti įvairiais simptomais. Be skausmo, žmogus gali jausti raumenų silpnumą, niežėjimą ar tirpimą. Daugeliu atvejų skausmas gali riboti kasdienį judėjimą ir veiklą, todėl labai svarbu stebėti simptomų intensyvumą ir trukmę.

Diagnostiniai metodai

Norint nustatyti tikslią skausmo priežastį, gydytojas gali rekomenduoti atlikti įvairius diagnostinius tyrimus. Tai gali būti rentgeno nuotraukos, MRT ar KT tyrimai, kurie padės nustatyti galimus stuburo, diskų ar raumenų pažeidimus.

Gydymo būdai

Narkotikai ir priešuždegiminiai preparatai

Daugelis žmonių pirmiausia kreipiasi į vaistus, kad sumažintų skausmą. Paprastai rekomenduojami nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NSAID), kurie padeda sumažinti uždegimą ir skausmą. Tačiau svarbu pasitarti su gydytoju prieš pradėjus vartoti bet kokius vaistus.

Fizinė terapija

Fizinė terapija gali būti efektyvi gydant nugaros skausmus. Fiziniai terapeutai gali pasiūlyti pratimus, kurie stiprina nugaros raumenis ir gerina lankstumą. Taip pat jie gali rekomenduoti masažus, kurie padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti skausmą.

Prevencinės priemonės

Teisinga laikysena

Teisinga laikysena yra svarbi, siekiant išvengti nugaros skausmų. Sėdint ir stovint, būtina laikyti nugarą tiesią, o pečius atsipalaidavusius. Darbo vietoje būtina užtikrinti, kad kėdė ir stalas būtų patogūs, o monitorius būtų akių lygyje.

Fizinis aktyvumas

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda stiprinti raumenis ir pagerina bendrai fizinę savijautą. Tai gali būti paprasti pratimai, tokie kaip vaikščiojimas, plaukimas ar jogos užsiėmimai.

Išvados

Skausmas nugaros dešinėje pusėje yra plati tema, turinti daug galimų priežasčių. Jei skausmas yra nuolatinis arba labai stiprus, būtina kreiptis į gydytoją. Ikiklinikiniai metodai, tokie kaip fizinė terapija ir teisinga laikysena, gali padėti sumažinti skausmą ir užkirsti kelią jo pasikartojimui. Rūpinkitės savo sveikata ir nepamirškite, kad skausmas yra kūno signalas, kurį svarbu išgirsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *