Skip to content
Pagrindinis » Kiti makšties ir vulvos uždegimai

Kiti makšties ir vulvos uždegimai

Makšties ir vulvos uždegimai yra dažnos moterų sveikatos problemos, kurios gali turėti įvairias priežastis, simptomus ir gydymo galimybes. Šie uždegimai gali sukelti diskomfortą, skausmą, niežėjimą ir kt. Šiame straipsnyje aptarsime įvairius makšties ir vulvos uždegimus, jų priežastis, simptomus, diagnozę ir gydymą.

Kai kurie dažniausi makšties ir vulvos uždegimai

1. Kandidamikozė (grybelinė infekcija)

Kandidamikozė yra viena iš dažniausių makšties infekcijų, kurią sukelia grybai, dažniausiai *Candida albicans*. Ši infekcija pasižymi niežuliu, deginimu ir gausiu baltos spalvos išskyrų, primenančių varškę.

2. Bakterinė vaginozė

Bakterinė vaginozė yra dar viena dažna makšties būklė, kuri atsiranda, kai normali makšties mikroflora sutrinka ir padidėja tam tikrų bakterijų kiekis. Simptomai apima nemalonų kvapą, ypač po lytinio akto, ir dažnas, bet ne gausias išskyras.

3. Vulvodinija

Vulvodinija yra lėtinė vulvos skausmo būklė, kuri gali būti sukels skausmą, deginimą arba diskomfortą, dažnai be aiškios fizinės priežasties. Ši būklė gali paveikti moterų kasdienį gyvenimą ir intymumą.

4. Lichen sclerosus

Lichen sclerosus yra autoimuninė liga, kuriai būdingi baltos plokštelės vulvos srityje, niežėjimas ir skausmas. Liga gali sukelti randėjimą ir vulvos deformacijas, todėl svarbu laiku kreiptis į gydytoją.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Makšties ir vulvos uždegimų priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai tai yra:

1. Infekcijos

Grybelinės, bakterinės ar virusinės infekcijos yra dažniausios uždegimo priežastys. Neapdairus intymios higienos laikymasis, per didelis antibiotikų vartojimas ir seksualinės partnerystės keitimas gali padidinti riziką.

2. Hormoniniai pokyčiai

Hormoniniai svyravimai, pvz., nėštumo ar menopauzės metu, gali paveikti makšties ir vulvos sveikatą. Estrogeno lygio sumažėjimas gali sukelti džiūvimą ir dirginimą.

3. Alerginės reakcijos

Kita uždegimus sukelianti priežastis gali būti alerginės reakcijos į tam tikras medžiagas, pavyzdžiui, higienos produktus, prezervatyvus ar sintetinius drabužius.

Simptomai

Makšties ir vulvos uždegimų simptomai gali skirtis priklausomai nuo ligos:

1. Niežėjimas ir deginimas

Vienas iš dažniausių simptomų yra niežėjimas ir deginimas vulvos ar makšties srityje, kuris gali sustiprėti lytinių santykių ar šlapinimosi metu.

2. Išskyros

Skirtingi uždegimai gali sukelti skirtingų tipų išskyras. Pavyzdžiui, kandidozės metu išskyros bus baltos ir varškės konsistencijos, o bakterinės vaginozės – pilkos ir nemalonus kvapo.

3. Skausmas

Dėl uždegimo gali pasireikšti skausmas, ypač seksui, šlapinimosi ar sėdėjimo metu.

Diagnozė ir gydymas

Laiku konsultuodamiesi su gydytoju, galite greitai gauti teisingą diagnozę ir tinkamą gydymą.

1. Diagnozės procesas

Gydytojas įvertins simptomus, atliks fizinį patikrinimą ir gali rekomenduoti laboratorinius tyrimus, kad nustatytų infekcijos tipą, jei toks yra.

2. Gydymo metodai

Gydymas priklauso nuo diagnozės. Grybelinių infekcijų atveju dažnai skiriami priešgrybeliniai vaistai, o bakterinės vaginozės atveju – antibiotikai.

3. Prevencija

Intymi higiena, sveikas gyvenimo būdas ir reguliari ginekologinė patikra gali padėti sumažinti makšties ir vulvos uždegimų tikimybę.

Pabaiga
Makšties ir vulvos uždegimai yra rimtos sveikatos problemos, kuriomis gali susidurti kiekviena moteris. Svarbu stebėti savo kūno signalus ir laiku kreiptis į gydytoją, kad būtų užtikrintas tinkamas diagnostika ir gydymas. Sekite intymios higienos taisykles, laikykitės sveikos gyvensenos principų ir reguliariai lankykitės pas gydytoją, kad užtikrintumėte savo sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *