Skip to content
Pagrindinis » Kiaušidžių vėžio simptomai

Kiaušidžių vėžio simptomai

Kiaušidžių vėžys yra viena iš dažniausiai pasitaikančių moterų reprodukcinės sistemos onkologinių ligų. Dėl šios ligos sunkumo ir galimos metastazės ankstyvosios stadijos simptomai dažnai būna nepastebimi. Šiame straipsnyje aprašysime kiaušidžių vėžio simptomus, kad moterys galėtų laiku atpažinti ir kreiptis medicininės pagalbos.

Kiaušidžių vėžio simptomų apžvalga

Kiaušidžių vėžys gali pasireikšti įvairiais simptomais, kurie dažnai yra nespecifiniai ir gali būti supainioti su kitomis ginekologinėmis ligomis. Svarbu pažymėti, kad šie simptomai gali būti lengvi ir laikini arba gali sustiprėti su laiku.

Pagrindiniai simptomai

Pilvo skausmas ir diskomfortas: Dažniausiai pasireiškiantis simptomas yra ilgalaikis pilvo skausmas, kuris gali būti jaučiamas mažo pilvo srityje. Moterims gali pasireikšti nuolatinis diskomfortas, kuris kartais gali būti painiojamas su kitomis ligomis, tokiomis kaip endometriozė ar cistos.

Pilvo patinimas: Kitas dažnas simptomas yra pilvo patinimas arba meteorizmas, kuris gali pasireikšti dėl skysčių susikaupimo pilvo ertmėje. Tai gali sušalti moters kūno formą ir jausmą.

Pokyčiai menstruacinėje ciklo tvarkoje: Nereguliarūs menstruacijų ciklai arba intensyvesnis kraujavimas yra gali būti kiaušidžių vėžio indikatorius. Moterys gali pastebėti, kad jų ciklai ilgėja arba trumpėja, arba atsiranda papildomų kraujavimų.

Šlapinimosi pokyčiai

Dažnas šlapinimasis: Jeigu moteris pradeda jaustis dažnai berašant skubiai šlapintis, tai gali būti dėl kiaušidžių vėžio. Auglio buvimas gali spausti šlapimo pūslę, taip sukeldamas diskomfortą.

Šlapimo netekimas: Moterims, sergančioms kiaušidžių vėžiu, gali atsirasti ir šlapimo nelaikymas, ypač fizinio aktyvumo metu, nes tai gali būti susiję su raumenų silpnumu arba audinių pažeidimu.

Virškinimo sutrikimai

Pykinimas ir vėmimas: Kitos moterys gali patirti pykinimą, vėmimą ir virškinimo sutrikimus. Šie simptomai dažnai atsiranda dėl virškinimo trakto sudirgimo.

Prarastas apetitas ir svorio kritimas: Dėl virškinimo problemų moterys gali prarasti apetitą ir stebėti svorio kritiką be aiškios priežasties.

Kiti galimi simptomai

Kiaušidžių vėžio simptomai gali apimti ir kitus požymius, nors jie ir nėra tokie dažni:

Nuovargis

Nuovargio pojūtis: Nuovargis, nepaisant pakankamo poilsio, gali būti ženklas, kad organizmas kovoja su liga. Daugelis moterų teigia jaučiantys nuolatinį nuovargį, kuris gali būti siejamas su vėžiu.

Kiti simptomai

Temperatūros pokyčiai: Kai kurios moterys gali jausti šaltkrėtį ar karščiavimą, tačiau šie simptomai dažnai yra pavieniai ir gali būti nesusiję su kiaušidžių vėžiu.

Skysčių kaupimasis pilvo srityje: Ascitas, skysčio kaupimasis pilvo ertmėje, gali sukelti diskomfortą virškinime ir pilvo patinimo jausmą.

Kaip atpažinti simptomus ir kada kreiptis į gydytoją

Moterims patariama atkreipti dėmesį į nuolatinių simptomų, kurie trunka ilgiau nei tris savaites, stebėjimą. Svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistą, jei atsiranda minėti simptomai, ypač jei jie yra iškart kartu su kitais požymiais.

Medicininiai tyrimai ir diagnostika

Kiaušidžių vėžio diagnozei nustatyti gali būti naudojami keli skirtingi tyrimai:

Ultragarso tyrimas: Nasakoma, jog ultragarsas gali padėti aptikti kiaušidžių navikus ir įvertinti, ar jie yra piktybiniai.

CT/PET nuskaitymas: Kompiuterinė tomografija (CT) arba pozitronų emisijos tomografija (PET) gali būti paskirta norint įvertinti naviko išplitimą organizme.

Kraujo tyrimai: Tumoro žymenų kraujo tyrimai, tokie kaip CA-125, gali padėti nustatyti, ar yra kiaušidžių vėžys, tačiau šis tyrimas nėra visiškai patikimas.

Peržiūros ir prevencija

Nors kiaušidžių vėžio prevencija yra sudėtinga, kai kurios rekomendacijos gali sumažinti riziką:

1. **Reguliarus ginekologinis tyrimas:** Moterys turėtų reguliariai (bent kartą per metus) lankytis pas ginekologą ir atlikti reikiamus tyrimus.
2. **Sveikas gyvenimo būdas:** Subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti palaikyti sveiką svorį ir stiprinti imuninę sistemą.
3. **Genetinė patikra:** Jei šeimoje buvo kiaušidžių ar krūties vėžio atvejų, gali būti rekomenduojama pasitikrinti dėl genetinių rizikos veiksnių.

Kiaušidžių vėžys gali būti labai klastingas, tačiau, atpažinus simptomus ankstyvosiose stadijose, yra galimybė sėkmingai gydyti šią ligą. Svarbiausia – nepraleisti įspėjamųjų ženklų ir laiku kreiptis į medicinos specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *