Skip to content
Pagrindinis » Escapelle

Escapelle

„Escapelle“ – tai vaistas, skirtas skubios kontracepcijos sprendimams, kuris vartojamas po nesaugių lytinių santykių siekiant užkirsti kelią nėštumui. Šiame straipsnyje aptarsime „Escapelle“ veikimo principus, vartojimo rekomendacijas, galimus šalutinius poveikius, alternatyvas ir svarbias žinias, kurias reikia žinoti prieš vartojant šį vaistą.

Kas yra „Escapelle“?

„Escapelle“ yra skubi kontracepcija, kurios veiklioji medžiaga yra levonorgestrelis. Šis vaistas dažniausiai naudojamas, kai yra būtina užkirsti kelią nėštumui po nesaugių lytinių santykių arba kai kontracepcija buvo nesėkminga, pavyzdžiui, lūžus prezervatyvui.

Veikimo principas

Kaip veikia „Escapelle“?

„Escapelle“ veikia keliais būdais:
– **Vėlavimas ovuliacijos:** Vaistas gali sustabdyti arba atidėti ovuliaciją, todėl kiaušialąstė netampa prieinama spermatozoidams.
– **Implantacijos prevencija:** Jei ovuliacija jau įvyko, „Escapelle“ gali sukelti pokyčius gimdos gleivinėje, blokuojančius apvaisintos kiaušialąstės implantaciją.
– **Spermatozoidų veiksmingumo sumažinimas:** Vaistas taip pat gali trukdyti spermatozoidams pasiekti kiaušialąstę.

Vartojimas

Kaip vartoti „Escapelle“?

„Escapelle“ tabletę rekomenduojama vartoti kuo greičiau po nesaugių lytinių santykių, geriausia per 72 valandas. Tačiau kai kuriais atvejais, tinkamai vartojant, ji gali būti veiksminga net ir po 5 dienų.

Dosavimas

Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, turite vartoti tik vieną tabletę. Jei ankstesnį ciklą jums teko gerti „Escapelle“, būtina palaukti, kol praės bent vienas mėnesinis ciklas, prieš vėl vartojant šį vaistą.

Šalutiniai poveikiai

Galimi šalutiniai poveikiai

Kaip ir kiti vaistai, „Escapelle“ gali sukelti šalutinių poveikių. Dažniausiai pasitaikantys yra:
– Pykinimas
– Vėmimas
– Galvos skausmas
– Krūtų jautrumas
– Menstruacinio ciklo pokyčiai

Dauguma moterų neturi jokių sunkių šalutinių poveikių, tačiau jei pastebite neįprastus ar sunkiai pasireiškiančius simptomus, reikia kreiptis į gydytoją.

Alternatyvos „Escapelle“

Jei „Escapelle“ dėl kokių nors priežasčių jums netinka, yra keletas alternatyvų, kuriomis galite pasvarstyti.

1. „Ella“

„Ella“ yra kitas skubios kontracepcijos vaistas, kurio veiklioji medžiaga yra ulipristalis acetatas. Jis veiksmingas iki 120 valandų po nesaugių lytinių santykių ir, lyginant su „Escapelle“, jis gali būti efektyvesnis vėlesniu laikotarpiu.

2. Intrauterinė kontracepcija (IUD)

Intrauterinė kontracepcija – tai efektyvi ilgalaikė kontracepcijos priemonė, kuri gali būti įdėta iki 5 dienų po nesaugių lytinių santykių. Jis gali būti naudojamas kaip skubios kontracepcijos forma ir užtikrina didelį apsaugos lygį nuo nėštumo.

3. Hormoniniai kontraceptikai

Kita alternatyva yra ilgalaikiai hormoniniai kontraceptikai, tokie kaip kontraceptinės tabletės, pleistrai ar implantai. Nors jie nėra skubios kontracepcijos metodai, jie gali suteikti ilgalaikę apsaugą nuo nėštumo.

Apibendrinimas

„Escapelle“ yra efektyvi skubios kontracepcijos priemonė, tačiau svarbu žinoti, kaip ir kada ją vartoti, o taip pat ir galimas alternatyvas. Prieš vartodami bet kokią skubią kontracepciją, visada pasitarkite su gydytoju, ypač jei turite sveikatos problemų ar vartojate kitų vaistų. Supratimas, kaip veikia skubi kontracepcija ir jos galimi šalutiniai poveikiai, gali padėti priimti informuotus sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *