Skauda akis nuo suvirinimo – tai problema, su kuria gali susidurti tiek profesionalūs suvirintojai, tiek mėgėjai. Suvirinimo procesas, ypač naudojant elektros lanką, neabejotinai sukelia stiprią ultravioletinę spinduliuotę, kuri gali sukelti akies diskomfortą ar net rimtus pažeidimus. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl skauda akis po suvirinimo, kokie yra simptomai, kaip apsisaugoti ir ką daryti, jei jaučiate skausmą.
Suvirinimo poveikis akims
Suvirinimas sukelia nemažai rizikų akims. Pagrindinis pavojus yra ultravioletinė (UV) spinduliuotė, kuri gali sukelti ragenos uždegimą (photokeratitis) arba net silpną kataraktą. Žemiau pateikiame detalesnį paaiškinimą apie tai, kaip suvirinimo procesas veikia akis.
Ultravioletinė spinduliuotė
UV spinduliuotė: Aukštos temperatūros suvirinimo metu išsiskiria didelis kiekis ultravioletinių spindulių, kurie suteikia šviesos energiją ir gali greitai pakenkti akims. UV spinduliuotė sukelia ragenos nudegimus, vadinamus „suvirinimo akimi,” kurie gali sukelti stiprų skausmą, ašarojimą, fotofobiją ir net regėjimo praradimo pojūtį.
Matomos šviesos spinduliuotė
Matoma šviesa: Be UV spindulių, suvirinimo procesas taip pat generuoja intensyvią matomą šviesą, kuri gali būti ne tik akina, bet ir sukelti diskomfortą. Ypač įtemptais darbais, kaip suvirinimas, gali pasireikšti akinimas ir regėjimo problemos.
Simptomai po suvirinimo
Po suvirinimo proceso gali pasireikšti įvairūs simptomai, įskaitant:
Skausmas
Skausmas gali būti stiprus ir ūmus, be to, jis gali judėti nuo akies į visą galvą.
Ašarojimas
Su ardymu gali būti padidėjęs ašarojimas, kad organizmas bandytų apsisaugoti nuo tolesnio pažeidimo.
Fotofobija
Akių jautrumas šviesai, kai net natūralus apšvietimas sukelia diskomfortą.
Regėjimo problemos
Kita grėsmė, kad po suvirinimo gali pasireikšti regėjimo sutrikimai, tokie kaip neryškus matymas.
Apsaugos priemonės
Norint išvengti akies skausmo ir kitų problemų, susijusių su suvirinimu, svarbu taikyti tinkamas apsaugos priemones.
Apgalvota apranga
Apsauginiai akiniai: Naudokite specialius apsauginius akinius ar šalmas su integruota viršutine akės apsauga. Šie įrankiai yra sukurti taip, kad apsaugotų nuo UV spindulių ir intensyvios šviesos.
Darbo aplinkos užtikrinimas
Aplinkos kontrolė: Suvirinimo darbai turėtų būti vykdomi gerai vėdinamose erdvėse, kad sumažėtų kenksmingų medžiagų lygis ir padidėtų saugumas.
Vaizdo atkūrimo technika
Suvirinimo technika: Pasirinkite tinkamas suvirinimo technikas, kurios visuomet užtikrins reikiamą apsaugą akims. Naudokite prietaisus su reguliuojama ACM arba ARF.
Ką daryti, jei akys skauda po suvirinimo?
Jei po suvirinimo proceso jaučiate akies skausmą, svarbu nedelsti ir imtis veiksmų.
Pirmieji žingsniai
– Atsipalaiduokite: Pirmiausia esate anonimas. Stenkitės nespausti akių ir nešvieskite ryškioje šviesoje.
– Nuplaukite akis: Jei įmanoma, nuplaukite akis švariu vandeniu arba sūdytiems tirpalams, kad pašalintumėte galimas daleles.
Kreipimasis į specialistą
Jei simptomai nepraeina po kelių valandų ar tampa intensyvesni, būtina kreiptis į specialistą. Oftalmologas gali atlikti išsamią akies apžiūrą ir paskirti tinkamą gydymą.
Išvada
Suvirinimas turi savo privalumus ir naudą, tačiau kartu atsiranda ir akims pavojingų rizikų. Žinodami simptomus, apsaugos priemones ir veiksmus, kuriuos reikia atlikti, jei jaučiate diskomfortą, galite sumažinti stresą ir išvengti sunkių sužalojimų. Apsaugos priemonės, teisinga technika ir atidumas gali užtikrinti saugesnę darbo aplinką ir padėti jums mėgautis suvirinimo procesu be skausmo.
